BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Videolar

Belediyeler Nasıl Denetlenmektedir?

Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Cemil Arslan'la daha önce ‘belediyelerin denetlenmesi' konusunu incelemiştik. Arslan şimdide "belediyeler nasıl denetlenmektedir?" sorusuna cevap verdi. Arslan, "Belediyelerin kendi içerisinde bir denetim komisyonu var. Bu denetim komisyonu belediyelerin hem bir önceki faaliyetlerini denetlemekle hem de bir suç unsuruna rastlarsa bunu ilgili kurumlara bildirmekle yükümlüdür. İçişleri Bakanlığı da idari işlemlerin denetimi sırasında mevzuata aykırı bir karara ya da bir eyleme rastlarsa rapor düzenlemek ve ilgilileri yasal kurumlara iletmekle sorumludur" dedi.

Atıklardan Kâğıt Nasıl Yapılıyor?

Kullanmadığınız kot pantolonlarınız, kumaşlarınız hatta tişörtlerinizden kağıt yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Kağıthane Belediyesi'nin Kağıt Atölyesi'nde atık kotlardan, tişörtlerden kısacası kullanılmayan pek çok kumaştan bile kağıt üretiliyor. Kağıthane'deki tarihi Aziziye Camisi'nin arkasında bulunan ve eskiden Sadabat Sarayı'nın muhafızlarının kaldığı binada kurulan atölyede el yapımı birbirinden güzel kağıtlar üretiliyor.

Atölyenin mutfağında ekibin başındaki isim Sezayi Tuğla, atölyenin kurulmasında fikir babası olan kağıt ustası Oğuzhan Tuğrul'un eşi Aynur Tuğrul, Türkan Kütük ve Ramazan Sabancılar var.

Atıklardan kağıdın nasıl üretildiğini BelediyeDeniz TV için anlattılar.

Belediye Meclis Üyesi Nasıl Olunur?

Eski Belediye Meclis Üyesi Sezayi Tuğla, BelediyeDeniz okurları için belediyelerde nasıl meclis üyesi olunabileceğini anlattı. Tuğla, partilerin seçim dönemlerinde kendi adaylarını meclis üyeliğine seçilmesi için aday gösterdiklerini, bu adayları ise özellikle vatandaşlar tarafından sevilen, sayılan, sözü geçen ve eğitim düzeyi yüksek olan kişilerden seçtiklerini söyledi. Tuğla, "Bütün partiler kendi meclis üyelerini kendileri seçerler. Bu üyeleri seçerken de özellikle kişinin vatandaşlarla olan yakınlığı baz alınır. Bu adayların vatandaşlar tarafından sevilip sayılması, saygı duyulması çok önemlidir" dedi.

Uzun bir dönem İstanbul Büyükşehir ile Kâğıthane Belediyesi'nde meclis üyeliği yapan Sezayi Tuğla, şu anda Kâğıthane Belediyesi El Yapımı Kâğıt Atölyesi'nin sorumlusu.

Belediyelerin Denetlenmesi

Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Cemil Arslan, belediyelerin nasıl denetlendiğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Arslan, iç ve dış denetimi BelediyeDeniz için anlattı...

Bursa Sevdası Klibe İşlendi

Bursa'nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımı için her argümanı sonuna kadar kullanan Büyükşehir Belediyesi, sevilen bir Keles türküsü eşliğinde Bursa klibi çekti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin de vokalist olarak yer aldığı klipte, Uludağ'dan Gölyazıya, İznik Kalesi'nden Emirsultan Külliyesi'ne kadar Bursa'nın sahip olduğu 70'e yakın tarihi ve doğal mekan tüm güzellikleriyle gözler önüne serildi.

Sivas'a Bekleriz...

Sivas tüm güzellikleriyle ziyaretçilerini bekliyor... Sivas Belediyesi'nin kentin gelişmesi adına yapmış olduğu çalışmalar takdire şayan..

Hayatı Değişenler...

Onun adı Meltem... Meltem Akkır, Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi'ne geldikten sonra hayatı tamamen değişen isimlerden sadece biri. Akkır, şimdi resim yapıyor, resimleri sergilerde sergileniyor. Akkır şimdi çok mutlu...

Engelsiz Beşiktaş’ta Bir Başarı Hikayesi

Beşiktaş Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, engelli bireylerin sosyal aktivitelere katılımını sağlamak amacıyla pek çok etkinlik düzenliyor. Bu etkinliklerden biri "resim ve fotoğraf sergisi" geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Kültür Merkezi'nde sorularımızı tüm içtenliği ile cevaplayan isimlerden biri merkezin müdavimlerinden Zehra Hanım... Zehra Gülgün Golar'ın başarı hikâyesini kendisinden dinlemek ister misiniz?

Belediye Faaliyetlerinde Engellilerin Yeri

Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği Genel Sekreteri Hakan Özgül anlattı...

Daha İyi Bir Erişilebilirlilik İçin Ne Yapmalı?

Belediyelerin erişilebilirlilik bakımından ne yapması gerektiğini Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği Genel Sekreteri Hakan Özgül anlatmaya devam ediyor.

106 kayıt içerisinden 1 ile 10 arasındaki kayıtlar listeleniyor.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.