BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

İftar Çadırı Nerede?

15 Mayıs 2018

11 ayın sultanı Ramazan geldi. Belediyeler Ramazan boyunca yediden yetmişe herkesi bir araya toplayacak iftar sofralarını kentlerin en merkezi yerlerine kurdu. Peki, belediyelerin iftar sofralarını nerede? Belediyelerin kurduğu iftar sofralarını sizler için derledik. İşte il il, ilçe ilçe belediye iftar çadırları...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yılda iftar programlarını Yenikapı Sahili, Beyazıt Meydanı'nda ve Sultanahmet Meydanı'nda düzenleyecek.

Kağıthane Belediyesi

Kağıthane Belediyesi ilçenin her mahallesinde ayrı ayrı düzenlediği sokak iftarları, Hasbahçe Ramazan etkinlikleri ve söyleşilerle bereket ve paylaşım ayı Ramazan coşkusunu yaşatmaya devam ederken, Çeliktepe Mahallesi'nde kurduğu iftar çadırı ile ilçe sakinlerini birlikte iftar açmanın güzelliğiyle buluşturacak.

Pendik Belediyesi

Pendik Belediyesi bu yıl çeşitli mahallelerde ve sahil alanında oluşturulan halka açık 8 iftar noktasıyla Ramazan boyunca yüzbinlerce vatandaşı ağırlamaya hazırlanıyor.

Pendik Belediyesi İftar Çadırları; Bahçelievler, Fatih, Fevzi Çakmak, Kavakpınar, Kurtköy, Velibaba ve Ertuğrulgazi Mahallelerinin yanı sıra Sahil Etkinlik Alanı'nda da halka açık olarak kurulacak.

Maltepe Belediyesi

Maltepe Belediyesi, bu sene de Ramazan'da dolu dolu bir program gerçekleştirecek. Maltepe Belediyesi, Ramazan'ın ilk günü ilçe meydanında düzenleyeceği "Hoş geldin Ramazan" etkinliğiyle başlattığı iftar yemeğini her gün bir mahallede devam ettirecek.

Bağcılar Belediyesi

Ramazan ayı boyınca her gün 22 mahallede iftar sofrası kuracak. Bağcılar Belediyesinin, Bereket Sofraları adını verdiği iftar sofralarında bu yıl 130 bin ilçe sakini birlikte iftar yapacak. Ayrıca Mardin, Bitlis ve Almanya'da ve kardeş şehir Hamm'da Bağcılar Belediyesi adına iftar sofraları kurulacak.

Bakırköy Belediyesi

Bakırköy Belediyesi Botanik Park ile Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde Ramazan ayı boyunca her gün iftar yemeği ikram edecek. Ayrıca her gün farklı bir mahallede iftarlar düzenlenecek. Belediye metro ve metrobüs durakları yanında da mobil araçlarda iftar yemeği sunacak.

Zeytinburnu Belediyesi

Zeytinburnu Belediyesi de iftar düzenleyen belediyelerden. Belediye ilk iftarını hizmet binası önünde verecek. Diğer iftarlar ise cumartesi günleri Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı'nda gerçekleşecek.

Esenler Belediyesi

Esenler Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda her gün ortalama 1.000 kişiye iftar verecek. Belediye ayrıca sokak iftarları ve gençlik iftarları ile beraber 150 bin kişiye oruç açtıracak.

Ataşehir Belediyesi

Ataşehir Belediyesi'nin geleneksel olarak her yıl Ramazan ayında hazırladığı iftar programı bu sene de 18 noktada gerçekleştirilecek. Ramazan ayı boyunca 18 noktada kumanya dağıtılırken, 6 mahallede iftar sofraları kurulacak ve iftara yetişemeyenler için de her gün 2 noktada Hızır iftar servisi yapılacak.

Ramazan ayında 18 noktada düzenlenecek kumanya dağıtımının yanında, İçerenköy, Küçükbakkalköy, Örnek, Ferhatpaşa mahallelerinde geniş iftar sofraları hazırlanacak.

Beykoz Belediyesi

16 Mayıs Çarşamba (1.Gün)
İftar Sofrası: Belediye Meydanı
17 Mayıs Perşembe İftar Sofrası: Soğuksu Pazar Sokağı / Alibahadır Mahallesi
18 Mayıs Cuma İftar Sofrası: Dereseki / Riva / Anadolukavağı Mah.
19 Mayıs Cumartesi İftar Sofrası: Kavacık Orhan Veli Kanık Parkı / Ortaçeşme Cevizlibahçe
20 Mayıs Pazarİftar Sofrası: İncirköy Çukurçayır Meydanı / Çamlıbahçe Gördesli Makbule Sokak
21 Mayıs Pazartesi İftar Sofrası: Çubuklu Atatürk İlkokulu / Göksu Hisarevleri Cami önü / Medipol Üniversitesi
22 Mayıs Salı İftar Sofrası: Kanlıca Merkez / Soğuksu Yücel Çelikbilek Sokak / Karlıtepe İlkokulu
23 Mayıs Çarşamba İftar Sofrası: Paşabahçe Meydanı
24 Mayıs Perşembe İftar Sofrası: Rüzgarlıbahçe Camii / Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii / Türk-Alman Üniversitesi
25 Mayıs Cuma İftar Sofrası: Yalıköy Pazar Yeri - Anadoluhisarı Okul Bahçesi
26 Mayıs Cumartesi İftar Sofrası: Yenimahalle M. Emin Pulatkonak İlkokulu / Göksu Defterdar Mehmetbey Okulu /
27 Mayıs Pazar İftar Sofrası: Ortaçeşme Vakıftepe / Göksu Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi / Çiğdem Mahallesi Halı Saha
28 Mayıs Pazartesi İftar Sofrası: Anadolufeneri / Örnekköy / Poyrazköy / Şirindere Mahallesi
29 Mayıs Salı İftar Sofrası: İshaklı / Cumhuriyet /
Polonezköy Mahallesi
30 Mayıs Çarşamba İftar Sofrası: Ortaçeşme Meydanı
31 Mayıs Perşembe İftar Sofrası: Şahinkaya İlkokulu / Değirmendere / Paşamandıra / Ortaçeşme Hünkartepe
1 Haziran Cuma İftar Sofrası: Mahmutşevketpaşa / Yavuz Selim / Baklacı Türker İnanoğlu İlkokulu
2 Haziran Cumartes İftar Sofrası: Gümüşsuyu Çiftehavuzlar / Elmalı / Zerzevatçı Mahallesi
3 Haziran Pazar İftar Sofrası: Çiğdem Mahallesi Merkez
4-5 Haziran Pazartesi İftar Sofrası: Yenimahalle Arkboyu Bahar Sokak / Gümüşsuyu Kemerüstü / Çiğdem Karagözsırtı
6 Haziran Çarşamba İftar Sofrası: Beykoz Merkez Meydan
7 Haziran Perşembe İftar Sofrası: Bozhane / Göllü / Öğümce / Kılıçlı
8 Haziran Cuma  İftar Sofrası: Tokatköy Merkez Sultan Aziz Caddesi
9 Haziran Cumartesi İftar Sofrası: Gümüşsuyu Cami Arkası / Yenimahalle Şenlik camii / Kaynarca Mahallesi
10 Haziran Pazar KADİR GECESİ İftar Sofrası: Çiftlik Mah. Merkez / Çengeldere / Kavacık Yenicamii / Gündoğdu Nene Hatun İlkokulu / Fatih Mahallesi
11 Haziran Pazartesi İftar Sofrası:İncirköy Soğuksu Spor Kulübü Binası Önü / Görele Mah. / Tokatköy Bombalıdere
12 Haziran Salı İftar Sofrası: Tokatköy İmam Hatip Lisesi / Rüzgarlıbahçe Mustafa Gözütok Sokak / Kavacık Borsa İlkokulu
13 Haziran Çarşamba İftar Sofrası: Belediye Meydanı

Ümraniye Belediyesi

Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayı boyunca 5 ayrı noktada her gün on binlerce kişiye iftar yemeği verecek. 16 farklı lokasyonda Mahalle İftarları verecek olan Ümraniye Belediyesi, ilçe sakinlerini aynı sofrada bir araya getirmeyi hedefliyor. Ümraniye Belediyesi ayrıca hemşehri derneklerini bu yıl da Nikâh Sarayı Sultan Salonunda iftar programlarında bir araya getirecek. Bunun yanında Hekimbaşı Çardak Restoran'da yaşlı ve engelli iftarı, Bilge Çocuk iftarı, şehit yakınları ve gaziler iftarı gerçekleştirilecek.  İftar sofrası kurulacak noktalar ise şöyle: Şark Düğün Salonu, Namlı Düğün Salonu, Umut Düğün Salonu, Safir Düğün Salonu ve Ezgi Düğün Salonu.

Ümraniye Belediyesi iftara yetişemeyen vatandaşlara ezan öncesi iftariyelik dağıtacak. Dağıtımın yapılacağı noktalar ise şöyle: Metro Ümraniye, Çarşı (TRT Lojmanları) ve Yamanevler istasyonları çıkışları, Cevherağa Camii önü, Dr. Sadık Ahmet Parkı önü ve Hanımeli Çarşısı karşısındaki otobüs durağı.

Sultangazi Belediyesi

Sultangazi Belediye Hizmet Binası yanındaki alanda yapılacak etkinliklerde Kudüs teması işlenirken, Atatürk Bulvarı üzerinde kurulan alanda ise geleneksel Ramazan gösterileri sunulacak. Etkinlikler kapsamında ayrıca sokak iftarları ve kitap fuarı düzenlenecek.

Beylikdüzü Belediyesi

Beylikdüzü Belediyesi’nin Yaşam Vadisi Sahnesi’nde ilk kez geçen sene gerçekleştirdiği Ramazan etkinlikleri, bu yıl da vatandaşlara dini sohbetlerden, çocuk ve yetişkin tiyatro oyunlarından tutun da sanat ve halk müziği konserlerine kadar anlamlı bir içerik sunacak.

Fatih Belediyesi

Türkiye’de ilk kez 2006 yılında ‘sokak iftarı’ kültürünü başlatanFatih Belediyesi, bu yıl da geleneksel hale gelen ilk iftarı Sultanahmet Meydanı’nda kurulan dev iftar sofrasında binlerce kişiyle birlikte açıyor.

Kocaeli Körfez Belediyesi

Körfez Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerin programı hazırlandı. Körfez Belediyesi bu etkinliklerini Tütünçiftlik Kültür Merkezi önünde düzenleyecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi

Adana Büyükşehir belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’da toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı pekiştiren hizmetler kapsamında 60 bin kişiye iftar yemeği ikram edecek, 30 bin aileye gıda kolisi dağıtacak.Uğur Mumcu Meydanı’nda tarihi gar binası önünde kurulacak iftar çadırında Ramazan ayı boyunca günde 2 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yapılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi

Başkent'te 9 ayrı noktada iftar çadırı kurulacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da "ev tadında" iftar çadırlarında Başkentlileri ağırlayacak.
Ankara Büyükşehir Belediyesi ayrıca Metro ve Ankaray İstasyonları'nda da vatandaşlara her gün iftar saatinde ikramlarda bulunacak.

Siteler, Beşevler Metro İstasyonu çıkışı, Sincan, Mamak, Pursaklar, Polatlı, Yenimahalle, Mamak ve Altındağ'da kurulacak olan dev çadırlarda ay boyunca 360 bin Başkentlinin aynı sofrada iftar açması hedefleniyor.
On bir ayın sultanı Ramazan ayının ilk günü olan 16 Mayıs Çarşamba günü açılacak olan İftar çadırlarının kurulacağı alanların adresleri ise şöyle:

Siteler - Seğmenler Kent Meydanı - Ulubey Mah. Selçuk Cad. Siteler itfaiyesi karşısı
Beşevler Metro İstasyonu çıkışı
Sincan - Sincan Kent Meydanı - Mareşal Fevzi Çakmak Cad. Polatlı 2 cad. Kent meydanı
Mamak - Akdere Merkez Camii Yanı
Pursaklar - Karacaören Toki Blokları İçi
Polatlı - Heykel Meydanı
Yenimahalle - Demetevler Hastane Metro İstasyonu Açık Otopark Üst Kademe
Mamak - Kusunlar Toki Konutları - Zirvekent
Altındağ - Hüseyingazi Ekin Mah. Bostancık Cad. Rauf Denktaş Parkı içi

Ankara Çankaya Belediyesi

Çankaya Belediyesi, bu Ramazan'da da 175 bin vatandaşı kardeşlik sofralarında ağırlayacak. Çankaya Belediyesi iftar çadırlarını; Esat, Cebeci, Türközü, Cevizlidere ve Öveçler bölgelerinde kuracak.
Çankaya'da İftar Çadırı Kurulacak Yerler:
Cebeci Bölgesi: Kutlugün Sokak Cebeci Camii Yanı,
Türközü Bölgesi: Metin Oktay Mahallesi Yunus Emre Camii Yanı,
Esat Bölgesi: Bülbülderesi Caddesi Yüzüncü Yıl Mahallesi Muhtarlığı Yanı,
Öveçler: Lizbon Caddesi ile 1296. Sokak Kesişimi,
Cevizlidere Bölgesi: Cevizlidere Caddesi ile 1235. Caddesi kesişimi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa, Torbalı, Beydağ, Kınık, Kiraz, Ödemiş, Kemalpaşa, Menderes ilçe merkezleri ve bu ilçelerin köylerinde "Ramazan Şenlikleri" düzenleyecek. 17 Mayıs ile 3 Haziran'da Aliağa'da, 21 Mayıs  ile 13 Haziran'da Beydağ'da, 23 Mayıs ile 7 Haziran'da Kınık'ta, 26 Mayıs ile 6 Haziran'da Kiraz'da, 28Mayıs ile 12 Haziran'da Ödemiş'te, 30 Mayıs ile 4 Haziran'da Kemalpaşa'da, 22 Mayıs ile 14 Haziran'da Menderes'de, 22 Mayıs, 29 Mayıs, 5 Haziran ile 12 Haziran'da Emir Sultan Türbesi'nin bulunduğu bölgede saat 21.00 ile 22.30 arasında fasıl dinletisi, meddah, orta oyunu, hacivat-karagöz, dan s ve illüzyon gösterileri, yüz boyama etkinlikleri yapılacak. Ayrıca şenliğe katılanlara geleneksel kıyafetlerle limonata, kağıt helva, dondurma, macun, şerbet ikramı yapılacak.

İzmir Bayraklı Belediyesi

Bayraklı Belediyesi Ramazan ayı boyunca ilçenin 6 farklı noktasına iftar çadırı kuracak. Çadırlarda her gün 3 bin vatandaş misafir edilecek.

Bayraklı'da Ramazan çadırları;

Bayraklı Merkez Mahallesi, (Şehit Hakan Uysal Sokağı Futbol Sahası)
Osmangazi Mahallesi (İbrahim Ethem Caddesi No:35-8'nolu Aile Sağlığı Merkezi yanı)
Alparslan Mahallesi (Şehit Ümit Boz Spor Tesisleri)
Nafiz Gürman Mahallesi (Taziye Evi- Kubilay Caddesi No: 73)
Yamanlar Mahallesi (Üç Fidan Anıtı-7348 Sokak Nazım Hikmet Rekreasyon Alanı)
Gümüşpala Düğün Salonuna (7037 Sokak)

İzmir Torbalı Belediyesi

Torbalı Belediyesi, Ramazan ayı boyunca açık kalacak ve hemen her gün bir etkinlik gerçekleştirilecek olan Ramazan Sokağı 15 Mayıs'ta hizmete açılıyor. Torbalı Belediyesi, Ertuğrul Mahallesi'nde kurulan Ramazan Sokağına tüm İzmirlileri davet ediyor.

İzmir Bornova Belediyesi

Bornova Belediyesi ve Türk Kızılayı Bornova Şubesi arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde düzenlenen iftar yemekleri bu sene de Ramazan ayı boyunca devam edecek. Gezici iftar sofrası her gün farklı bir mahallede olurken, Meriç ve Çamkule mahallelerinde de bir ay boyunca sabit iftar sofrası kurulacak. Günde toplam 1.500 vatandaş iftarını Bornova Belediyesi'nin kurduğu Dostluk sofrasında açacak. 

16 MAYIS ÇARŞAMBA  Karaçam Mahallesi Karaçam Meydanı
17 MAYIS PERŞEMBE  Evka 4 Mahallesi Muhtarlık Önü
18 MAYIS CUMA  Pınarbaşı Pınarbaşı Meydan 
19 MAYIS CUMARTESİ Büyük Park Büyük Park 
20 MAYIS PAZAR  Barbaros makallesi Mediha Mahmut ortaokulu 
21 MAYIS PAZARTESİ Zafer Mahallesi Giysi Bankası önü 4414 sk 
22 MAYIS SALI   Atatürk Mahallesi Pazar yeri 
23 MAYIS ÇARŞAMBA Çamkule-Merkez Mahallesi Fevzipaşa caddesi no 79
24 MAYIS PERŞEMBE Evka 3 Mahallesi 85.yıl Anadolu Ajansı Parkı
25 MAYIS CUMA   Tuna Mahallesi  Muhtarlık Önü
26 MAYIS CUMARTESİ Işıkkent Mahallesi Işıkkent Pazaryeri
27 MAYIS PAZAR  Çamdibi Atatürk Parkı -Halk Oyunları G.
28 MAYIS PAZARTESİ Ümit Mahallesi Muhtarlık Önü
29 MAYIS SALI  Çamiçi Mahallesi Çamiçi Mahallesi
30 MAYIS ÇARŞAMBA Karacaoğlan Mahallesi Ulu Cami Önü
31 MAYIS PERŞEMBE Gökdere Mahallesi Gökdere İlk Öğretim Okulu
1 HAZİRAN CUMA  Kavaklıdere Mah Kavaklıdere ilkokulu
2 HAZİRAN CUMARTESİ Kayadibi Mahallesi Kayadibi
3 HAZİRAN PAZAR  Yeşilova Mahallesi Yeşilova Pazaryeri
4 HAZİRAN PAZARTESİ  Eğridere Mahallesi Eğridere Rekreasyon Alanı
5 HAZİRAN SALI  Koşukavak Mahallesi Koşukavaklılar Dernek Önü.
6 HAZİRAN ÇARŞAMBA İnönü Mahallesi İnönü Mahallesi
7 HAZİRAN PERŞEMBE Gaziosmanpaşa Mahallesi Çamdibi Pazaryeri
9 HAZİRAN CUMARTESİ Beşyol Mahallesi Beşyol meydanı
10 HAZİRAN PAZAR Kadir Gecesi Küçükpark Meydan Sahur
11HAZİRAN PAZARTESİ Meriç Mahallesi 5719 sk. Kosova Sancak Dernek Önü
12 HAZİRAN SALI  Yeşilçam Mahallesi  Yeşilçam ilkokulu 
13 HAZİRAN ÇARŞAMBA Doğanlar Mahallesi  Doğanlar Kapalı Pazaryeri 
14HAZİRAN PERŞEMBE Mevlana Mahallesi Mevlana Pazaryeri

Karabağlar

Karabağlar Belediyesi’nde iftar dayanışma yemekleri Ramazan’ın ilk günü Maliyeciler Mahallesi’de başlayacak, Belirlenen tarihlerde sırasıyla Ali Fuat Cebesoy, İhsan Alyanak, Yaşar Kemal Mahallesi(TOKİ), Yunus Emre Mahallesi, Kavacık Köyü, Selvili Mahallesi, Bozyaka Mahallesi, G. Asım Gündüz Mahallesi, Karabağlar Mahallesi, Devrim, Gazi ve Reis Mahalleleri ile devam edecek.

Kastamonu İnebolu Belediyesi

İnebolu Belediyesi ilçe de bulunan PTT Binası karşısına iftar çadırı kurulacağını açıkladı.

Erzurum Palandöken Belediyesi

Palandöken Belediyesini geleneksel hale getirdiği iftar sofraları bu yıl Yenişehir Müftü Solakzade Camisi bahçesine kurulacak. Ayrıca gelemeyen hasta, yaşlı ve kimsesizlere ise evlere sıcak yemek servisi yapılacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında kentin 5 farklı noktasına iftar çadırları kurarak günlük 6 bin kişiye sıcak yemek dağıtacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi; Şeyh Sait Meydanı, Ulu Cami ve Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi önü, Ben u Sen ve Bağlar Medine Caddesi eski müftülük arkası olmak üzere 5 ayrı iftar çadırı kurdu. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 ay boyunca Karaalioğlu Parkı içerisinde farklı etkinlikler düzenleyecek. Antalyalılar Karaalioğlu Parkı'na kurulan geleneksel Ramazan çarşısında alış verişten, yeme içme ve eğlenceye her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Akşamları da konser ve etkinliklerle Ramazan'ı doyasıya yaşayacak.

Antalya'nın çeşitli mahallelerinde kurulacak iftar sofralarında ise her gün bin kişi orucunu açacak. Ayrıca Ermenek Kültür Çadırı, Çamlıbel Kültür Çadırı'nda sıcak yemek, Tıp Fakültesi Acil Servisi, Araştırma Hastanesi Acil Servisi, Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi önü, otogar, yoğun trafiğin yaşandığı Sanayi, Migros, Çallı, Meydan, Hal, Demokrasi kavşaklarında vatandaşlara acil iftariyelik servisi yapılacak. Öte yandan Antalya'nın 19 ilçesinde de toplu iftar yemekleri verilecek.

Antalya Döşemealtı

Döşemealtı Belediyesi tarafından organize edilen Ramazan ayı etkinlikleri bu yılda vatandaşları iftar sofralarında buluşturacak. Bahçeyaka kapalı pazar yerinde hergün kurulacak iftar sofrasının yanı sıra Çıplaklı Mahallesi, 65 Konutlar, Kent Meydanı, Kömürcüler, Dereli, Yağca, Akkoç, Dağbeli, Bademağacı, Ekşili, Kovanlık, Ahırtaş, Camili, Ilıca, Karaveliler, Çığlık, Tomalar, Yeşilbayır, Yığmalar, Düzlerçamı ve Nebiler Mahallelerinde de iftar sofrası kurulup Döşemealtı Halk Tiyatrosu tarafından hazırlanan tiyatro oyunu sahnelenecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçelerin yanı sıra Tarsus'tan Anamur'a tüm ilçelere Ramazan ayının tüm coşkusunu taşıyacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayı boyunca Atatürk Parkında kuracağı Ramazan etkinlik alanıyla iftardan sahura birçok Mersinliyi ağırlamaya hazırlanıyor. Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı boyunca her gün Ulu Cami Meydanı'nda ve Toroslar Yunus Emre Kültür Merkezi'nde kurulacak iftar sofraları için de günlük toplam 7 bin kişilik iftar yemeği dağıtacak.

Çankırı Belediyesi

Çankırı Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği iftar sofraları, Sultan Süleyman (Büyük) Camii önündeki alana kurulan iftar çadırında devam edecek. İhtiyaç sahibi vatandaşların yanı sıra bu ile gelen misafirlerin ve toplu halde dayanışma içerisinde oruç açmak isteyen vatandaşların katılabileceği iftar çadırında Ramazan ayı boyunca ücretsiz olarak iftar yemekleri verilecek.

Karabük Belediyesi

Karabük Belediyesi tarafından bu yıl 9.su düzenlenen "Geleneksel Ramazan Eğlenceleri" 16 Mayıs Çarşamba günü iftardan sonra Üniversite Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde başlayacak.Kent Meydanı'nda iftar çadırı kuracak olan Karabük Belediyesi, Karabük'ün dört bir yanında düzenlenecek olan mahalle iftarları ve geleneksel hale gelen Ramazan eğlenceleri ile vatandaşlara eğlenceli ve huzurlu bir Ramazan ayı yaşatmayı hedefliyor.

Bozüyük Belediyesi

Bozüyük'te belediye tarafından kurulan çadırda vatandaşlara her akşam iftar yemeği ikram edilecek. Kasımpaşa Camii yanındaki aş evinin arkasında kurulan çadırda Bozüyüklüler birlikte oruç açacak. Belediye ayrıca 15 noktada mahalle iftarı düzenleyecek.  

Mudanya Belediyesi

Mudanya'da bir ay boyunca iftar programları düzenlenecek. Ramazan'ın ilk günü Mudanya Belediyesi önünde kurulacak iftar çadırında, oruçlar hep birlikte açılacak.
Güzelyalı, Burgaz, Göynüklü, Balabancık, Siteler, Evciler, Yalıçiftlik, Esence, Hançerli, Çayönü, Kaymakoba, Dereköy, Mirzaoba, Kumyaka, Tirilye, Çepni, Akköy, Ülkü, Hasköy, Mürsel, Yörükali, Altıntaş mahalle meydanlarında kurulacak iftar sofralarında Mudanyalılar bir araya gelecek.

Mudanya Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinliklerle şenlenecek. İftar programlarının yapılacağı mahallelerde, Hacivat-Karagöz gölge oyunu, orta oyunu, illüzyon gösterilerinde şerbet, macun ve pamuk helva dağıtımı gerçekleştirilecek. 

16 Mayıs Çarşamba - Mudanya Belediyesi önü
17 Mayıs Perşembe- Göynüklü
18 Mayıs Cuma- Burgaz
21 Mayıs Pazartesi - Balabancık
22 Mayıs Salı- Siteler
23 Mayıs Çarşamba- Evciler
24 Mayıs Perşembe- Yalıçiftlik
25 Mayıs Cuma- Esence
26 Mayıs Cumartesi- Hançerli
27 Mayıs Pazar- Çayönü
28 Mayıs Pazartesi-Kaymakoba
29 Mayıs Salı- Dereköy
30 Mayıs Çarşamba-Mirzaoba
31 Mayıs Perşembe- Kumyaka
1 Haziran Cuma- Tirilye
3 Haziran Pazar- Çepni
4 Haziran Pazartesi- Akköy
5 Haziran Salı- Ülkü
7 Haziran Perşembe-Hasköy
8 Haziran Cuma- Mürsel
9 Haziran Cumartesi- Güzelyalı
11 Haziran Pazartesi- Yörükali
12 Haziran Salı- Altıntaş
13 Haziran Çarşamba- Mudanya

 

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi'nin dört yıldır ramazan ayında her akşam farklı bir mahallede "Sevgi Sofraları" adı altında gerçekleştirdiği mahalle iftarları için son hazırlıklar tamamlandı.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Dost Eli Aşevi'nde yapılan hazırlıklarda Ramazan ayı boyunca vatandaşlara sunulmak üzere ekmeğinden suyuna, çorbasından tatlısına, ana yemeğinden hurmasına kadar iftar sofralarında ikram yapılmak üzere yaklaşık 35 bin porsiyon yemek planlaması yapılırken yemeklerin konacağı kutular hazırlandı.


17 Mayıs Perşembe günü Altınova Mahallesi ile başlayacak ve 13 Haziran Çarşamba günü Değirmenaltı Mahallesi ile sona erecek Süleymanpaşa Belediyesi Sevgi Sofraları programı şu şekilde:

17 Mayıs/ Altınova Mahallesi
18 Mayıs/ Karadeniz Mahallesi
19 Mayıs/ 100. Yıl Mahallesi
20 Mayıs/ Gündoğdu Mahallesi
21 Mayıs/ Barbaros Mahallesi
22 Mayıs/ Kumbağ Mahallesi
23 Mayıs/ Banarlı Mahallesi
24 Mayıs/ Karabezirgan Mahallesi
25 Mayıs/ Zafer Mahallesi
26 Mayıs/ Tatarlı Mahallesi
27 Mayıs/ Hürriyet Mahallesi
28 Mayıs/ Karacakılavuz Mahallesi
29 Mayıs/ Aydoğdu Mahallesi
30 Mayıs/ Ferhadanlı Mahallesi
31 Mayıs/ Ortaca Mahallesi
1 Haziran/ Naip Mahallesi
4 Haziran/ Ertuğrul Mahallesi
5 Haziran/ Bahçelievler Mahallesi
6 Haziran/ Evciler Mahallesi
7 Haziran/ Eskicami Mahallesi
8 Haziran/ İnecik Mahallesi
9 Haziran/ Yavuz Mahallesi
10 Haziran/ Çınarlı Mahallesi (Kadir Gecesi)
11 Haziran/ Selçuk Mahallesi
12 Haziran/ Karaevli Mahallesi
13 Haziran/ Değirmenaltı Mahallesi

Yozgat Belediyesi

Yozgat'ta şehrin belirli noktalarında iftar sofraları kurulacak Belediyenin anlaştığı bir düğün salonunda ihtiyaç sahipleri için 300 kişilik iftar yemeği verilece. Cumhuriyet Meydanı ve Meydan Yeri Caddesi ile birlikte 8 mahalle olmak üzere 10 adet iftar sofrasında 15 bin kişiye iftar yemeği ikramı yapılacak.

Bayburt Belediyesi

Bayburt Belediyesi, ramazan boyunca geleneksel iftar
etkinliklerini tarihi Taşhan'da gerçekleştirecek.

Nevşehir Belediyesi

Nevşehir Belediyesi Modern Pazar Yeri altındaki salonda geleneksel olarak  kurulan iftar sofrasında vatandaşları ağırlayacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Gaziantep'te 6 ayrı noktada iftar çadırı olacak. Gaziantep Üniversitesi Atakent Parkı, Şehreküstü İtfaiyesi yanı Talat Özkarslı Spor Salonu önü, Kayaönü İtfaiyesi içi, Düztepe Çamlık Parkı içi, Karataş Mahallesi 103410 Cadde (Şahinbey Kavaklık Rotary Aile Sağlığı Merkezi karşısı) ve GAR binası önünde iftar çadırları kurularak vatandaşlara hizmet verilecek. Ayrıca ramazan ayı içerisinde 20 mahallede sokak iftarları verilecek. 

Aydın Çine Belediyesi

Çine Belediyesi her yıl olduğu gibi bu Ramazan'da da Atatürk Parkında iftar çadırı kuracak. Bin 500 kişilik yemek çadırının masraflarını Aydın Büyükşehir, Çine Belediyesi ve hayırsever vatandaşlar karşılayacak

Van Büyükşehir Belediyesi

Van Büyükşehir Belediyesi Kent Meydanı'nda iftar çadırı kurdu. Ayrıca iftar tırı her aşam bir mahallede vatandaşa yemek ikram edecek.

Van Edremit Belediyesi

Edremit Belediyesi, Ramazan ayı boyunca kuracağı iftar sofrasında geçtiğimiz yıl olduğu gibi hem yemek ikramında bulunacak hem de ilahi konserler ve söyleşiler gibi birçok programa ev sahipliği yapacak. Edremit Kent Meydanı'nda yapılacak olan 30 günlük etkinliğin yanı sıra, ilçedeki mahallelerde de iftar sofraları kurularak vatandaşlarla bir araya gelinecek.

Balıkesir Burhaniye Belediyesi

Burhaniye Belediyesi tarafından Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi bahçesi ve Cumhuriyet Mahallesi yeni düğün salonu altındaki pazar yerinde kurulacak çadırlarda, Ramazan ayı boyunca her gün iftar saatinde, bin 500 vatandaş için sıcak yemek dağıtılacak. Merkez ve kırsal mahallelerde yaşayan ve muhtarlar tarafından belirlenen yaklaşık 2 bin ihtiyaç sahibi aileye de ay boyunca erzak paketleri dağıtılacak.

Tarsus Belediyesi

Tarsus Belediyesi her yıl Ramazan ayı boyunca Hz. Danyal Meydanı'nda verdiği iftar programlarında bu sene bir değişiklik yaptı. Her gün farklı mahallelerde iftar sofraları kuracaklarını ifade eden Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, ilk gün Hz.Danyal Meydanı'nda, ikinci gün Gaziler Mahallesi İbrahim Kozacıoğlu Ortaokulu bahçesinde iftar programını düzenleyeceklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi Fomara, Emirsultan, Alemdar, Çınarönü ve Tayakadın mahalleleri ile Gürsu Çarşı meydanına da iftar çadırları kurdu. Her gün 9 bin kişiyi iftar sofralarında ağırlayacaklar.

Kocaeli Darıca Belediyesi

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, "Geleneksel kültürümüzü ve değerlerimizi her platformda ön plana çıkarmaya gayret ediyoruz. Bu yıl da bir ilke imza atarak Ramazan ayı süresince 12 mahallede Anadolu'nun farklı lezzetlerini vatandaşlarımıza sunacağız. Farklı mahallelerde düzenleyeceğimiz sokak iftarlarında, Anadolu'nun çok özel tarifleri vatandaşlarımızla buluşacak."dedi. Sahurda da Darıca sahilinde kurulan 500 kişilik çadırda kahvaltı ikramı yapılacak.

Siirt Belediyesi

Siirt Belediyesi Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, 30 gün boyunca 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda günde bin 500 kişiye iftar verileceğini söyledi.

Bitlis Belediyesi

Bitlis Atatürk Mahallesi Cumhuriyet Meydanı'nda iftar çadırı kuruldu. Buraada günde bin 500 kişiye iftar yemeği ikram edilecek.

Niğde Belediyesi

Niğde Belediyesi Ramazan geleneğini yaşatmak amacıyla mahallelerde iftar sofraları kuruyor.İlki 18 Mayıs Cuma günü Aşevi Önünde gerçekleşecek iftar etkinliği, Ramazan ayı boyunca 11 ayrı noktada uygulanacak. İftar programı şu şekilde olacak; ''18 Mayıs 2018 Cuma aşevi Önü,21 Mayıs 2018 Pazartesi Niğde Evleri,23 Mayıs 2018 Çarşamba Kampüs 15 Temmuz Milli İrade Meydanı,25 Mayıs 2018 Cuma Selçuk Mahallesi,28 Mayıs 2018 Pazartesi Özbelde,30 Mayıs 2018 Çarşamba İlhanlı Mahallesi,1 Haziran 2018 Cuma Kent Meydanı,4 Haziran 2018 Pazartesi Perşembe Pazarı,6 Haziran 2018 Çarşamba Dere Mahallesi,8 Haziran Cuma İnönü Mahallesi,12 Haziran Salı Şahinali Mahallesi''

Bilecik Belediyesi

Bilecik Belediyesi'nin Ramazan ayı geleneklerinden biri olan 'Mahalle İftarları' bu yıl farklı bir formatta gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıllarda mahallelerde kurulan iftar sofraları bu kez Bilecik Belediyesi Kapalı Pazar tuhafiye bölümünde yapılacak. 27 Mayıs Pazar günü iftar sofrası, Bilecik’in Fethi programı kapsamında Edebali Türbesi'nde kurulacak ve 10 Haziran Pazar günü ise Kadir Gecesi dolayısıyla iftar sofrası Cumhuriyet Meydanında kurulacak.

 Orhangazi Belediyesi

Orhangazi Belediyesi, her yıl olduğu gibi Ramazan ayı nedeniyle İftar sofrası kuracak. İftar sofrası geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Orkent’teki Kapalı Pazaryerinde kurulacak. Orhangazi Belediyesi ayrıca Yeniköy, Çakırlı, Sölöz, Yeni Sölöz ve Narlıca mahalleleri başta olmak üzere dış mahallelerde birer gün iftar sofrası kurup buradaki vatandaşlarla iftar yapacak.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.