BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Belediye Kurslarında Yeni Dönem Başlıyor

08 Eylül 2017

Yazın bitmesiyle birlikte belediyeler yeni döneme "merhaba" diyor. Yaz boyunca açtıkları kurslarla özellikle tatildeki çocukların dolu dolu vakit geçirmesini sağlayan belediyeler kış sezonuna hazır. Bir çok belediye kış spor okulları ve çeşitli meslek ve beceri kursları açarak çocuklara, engelli vatandaşlara, kadınlara ve yeni yetenekler elde etmek isteyen herkese kurslar açıyor. Belediyelerin açtığı tüm kurslar ücretsiz üstelik.


Yeni bir meslek öğrenmek isteyen, vaktini dolu geçirmek için hobi edinmek isteyenlerin yardımına belediyeler koşuyor. İngilizce'den bağlamaya, ahşap boyamadan ebru sanatına değişik branşlarda eğitimler veriliyor bu kurslarda. Çocuklar için de başta futbol olmak üzere farklı branşlarda spor kursları açılıyor. BelediyeDeniz ekibi olarak belediyelerin ücretsiz kurslarından yararlanmak isteyen vatandaşlar için kursları ve kayıt dönemlerinden bir kısmını derledik.

Ataşehir Belediyesi Kış Spor Okulu


Ataşehir Belediyesi'nin ilçedeki çocukları spora yönlendirmek için her yıl hazırladığı "Kış Spor Okulu" başlıyor. Ataşehir'de ikamet eden, 5 - 13 yaş arası çocukların kayıt olabileceği Kış Spor Okullarına, aileler çocuklarının nüfus cüzdanı ile başvurabilir. Eğitimler ise 16 Eylül'de başlayacak.

Ümraniye Belediyesi Kış Spor Okulu

Ümraniye Belediyesi'nin, ilçedeki vatandaşların kış mevsiminde de spor faaliyetlerine devam etmesi için düzenlediği etkinliklere kayıt olmak için kimlik fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğrafla ilgili kültür merkezlerine başvurmak gerekiyor.
 
Cemil Meriç Kültür Merkezi Spor Salonu; Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Spor Salonu, Mehmet Âkif Kültür Merkezi Spor Salonu ve Namık Kemal Kültür Merkezi Spor Salonu'nda hafta içi ve hafta sonu 10.00-16.00 arası kadınlar ve 17.00-22.00 arası erkekler için fitnessın yanı sıra; haftanın bazı günleri verilecek step ve plates derslerini de içeren Kış Spor Okulları'nda çocuklar da unutulmadı.

Sakarya Engelsiz Hobi Kursları

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Engelsiz Hobi Kursları'nda yeni dönem kayıtları başlıyor. 25 Eylül Pazartesi günü itibariyle ilk ders zilinin çalacağı kurslarda, farklı branşlarda gerçekleştirilecek eğitimler öğrencilerle buluşacak. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2 farklı kurum ile ücretsiz kurs imkânı sağlamakta. BELMEK daha çok kadınlara yönelik eğitimler verirken BELTEK ise 17 yaş üzeri yetişkinlere mesleki ve uzmanlık eğitimleri vermekte.

BELMEK olan (Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları) 2017-2018 eğitim öğretim dönemi kayıtları da başlıyor. Kayıt için giderken yanınızda artık olmazsa olmaz hale gelen nüfus cüzdanı fotokopisi + 1 adet fotoğraf ile ikamet adresini gösterir şekilde elektrik, su ya da telefon faturası istenmekte. Aynı şekilde en son bitirdiğiniz okula dair öğrenim belgesi getirmeyi de unutmayınız.

Gölbaşı Belediyesi Kursları

Görsel, işitsel, ritmik ve çağdaş sanatlar başlıkları altında, 15 branşta Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi'nde açılacak olan kurslar, tüm vatandaşlara kapılarını açmaya hazırlanıyor.
Kurslara katılmak isteyenler, son başvuru tarihi 29 Eylül'e kadar Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi'nde kayıtlarını yaptırabilecek.

Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları


Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarının (KEÇMEK) kayıt işlemleri 5 Eylül'de başladı. Bilgi ve becerisini geliştirmek isteyenleri herhangi bir yaş sınırlaması olmaksızın bekleyen KEÇMEK'lerde dersler ise ekimde başlayacak.

Çankaya Evleri Eğitimleri

Çankaya Belediyesi'nin ücretsiz olarak kişisel gelişim ve meslek edindirme eğitimleri verdiği Çankaya Evlerinde yeni dönem başlıyor. Çankaya Belediyesi'nin Oran'dan Cebeci'ye, Türkkonut'tan Bademlidere'ye 22 farklı semtte bulunan Çankaya Evlerinde yeni dönem için kurs kayıtları 11 Eylül tarihinde başlıyor.

Yıldırım Belediyesi Kültür Sanat Topluluğu Kursları


Yıldırım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gösteri Sanatları Topluluğu tarafından ücretsiz düzenlenecek kurslarla yeni yeteneklerin sanatın farklı dallarında kendilerini geliştirmelerine imkan sağlıyor. Yıldırımlılar 6 Ekim tarihine kadar Yıldırım Belediyesi Ana Hizmet Binası, Barış Manço Kültür Merkezi ve Adile Naşit Tiyatrosu'na giderek kurs başvurusunda bulunabilir.

Yıldırım Belediyesi, kış futbol okulu da kapılarını açıyor. Yıldırım Belediyesi Dr. Sadık Ahmet Spor Tesisleri'nde başlayacak kış futbolu okulunun ilk gününde kayıt yaptıran öğrencilerin yanı sıra yeni kayıt işlemleri gerçekleştirmek isteyen öğrenciler de hazır bulunacak.

Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları

Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında (ASMEK) 2017-2018 yılı eğitim dönemi için online kayıtlar başladı. Antalya'da mesleki ve beceri sahibi olmaya yönelik kurslar düzenleyen ASMEK'e kayıt için vatandaşlar önce www.asmek.org.tr'den online kayıt yaptıracak. İnternet üzerinden ön kayıt yaptıran kursiyerler, 13- 17 Eylül tarihlerinde de ASMEK merkezlerine bire bir başvurarak kesin kayıt yaptıracak.

Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları

Osmangazi Belediyesi'nin Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ücretsiz olarak hizmet verdiği, Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarına (OSMEK) kayıtlar başladı.
2017-2018 dönemi OSMEK'e katılmak isteyenler internet üzerinden http://osmek.osmangazi.bel.tr adresine 30 Eylül'e kadar online başvuru yapabilirler.

Kırşehir Belediyesi Kış Dönemi Kursları

Kırşehir Belediyesine bağlı Belediye Gençlik Merkezi, Aile Yaşam Merkezi ile Kervansaray Mahallesi Konağı Kurs Merkezi ve Bahçelievler Nene Hatun Konağı Kurs Merkezi'nde kış dönemi için kayıtlar başladı. Kursiyerler Aile Yaşam Merkezinde 5 Eylül -22 Eylül 2017,Kervansaray ve Nene Hatun Konağında 5 Eylül -29 Eylül  tarihleri arasında merkezlerinde kayıt yapılabilecek.

Genç Denizli Kursları

Denizli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği Genç Denizli tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda Genç Denizli bünyesinde kurulan kulüplerin 2017-2018 dönemi kayıtları başladı. Tamamı ücretsiz olan kulüplerde aktif görev almak isteyen 15-25 arası bütün gençler kayıt yaptırabilecek.

Odunpazarı Belediyesi Meslek ve Sanat Edindirme Kursları

Odunpazarı Belediyesi Meslek ve Sanat Edindirme Kursları (OMEK) 2017 - 2018 güz dönemi kurs kayıtları başladı.
Arifiye Mahallesi İki Eylül Caddesi NO: 70 adresinde bulunan Türk Telekom Binası'nın 5'inci katında hizmet veren OMEK'te 25 farklı branşta ücretsiz kurs açılacak. OMEK'te açılan kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar, 15 Eylül 2017 Cuma gününe kadar kayıt yaptırabilir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde (KAMEK) Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kurslarının kayıtları başladı.
Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezindeki kurs merkezinde 5-22 Eylül 2017 tarihleri arasında kayıt yapılacak.

İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları

İnegöl Belediyesi'ne bağlı İNESMEK'te de 2017-2018 eğitim öğretim yılı kurslarının kayıtları başladı. İNESMEK yeni dönem kurs kayıtları 30 Eylül'e kadar devam edecek.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.