BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Belediyelerin Öğrencilere Verdiği Bursları Kaçırmayın

14 Eylül 2018
Belediyelerin Öğrencilere Verdiği Bursları Kaçırmayın

Yeni eğitim öğretim yılı başladı. Öğrenciler ve ebeveynler her yıl olduğu gibi bu yıl da, ilk gün heyecanlarını atlattıktan sonra eğitim masraflarının nasıl karşılayacağı kaygısına düştü. Özellikle lise ve üniversite öğrencilerinin en büyük sıkıntısı eğitim desteği bulmak.

Lise ve üniversite öğrencilerine, devlet tarafından verilen eğitim desteği yardımı her çocuğu kapsamıyor. Devletten karşılıksız eğitim desteği alamayan lise ve üniversite öğrenciler, yerel yönetimlerden ve özel kurumlardan burs arayışına giriyor. Peki, yerel yönetimler öğrencilere eğitim desteği veriyor mu?

Her belediye olmasa da bazı belediyeler, lise ve dengi okul öğrencilerine, üniversite öğrencileri eğitim desteği sağlıyor. Bu destek bazen eğitim dönemi boyunca burs, bir kereye mahsus bir destek olarak değişkenlik gösterebiliyor. Eğer bir burs arayışı içerisindeyseniz, belediyelerin burs başvuru tarihlerini kaçırmamanız önemli.


İşte Eğitim Bursu Veren Belediyeler


Çanakkale Belediyesi Öğrenim Yardımı

Çanakkale Belediyesi öğrenim yardımı 2018-2019 eğitim öğretim döneminde 17 eylül 2018 ile 19 ekim 2018 (saat 17:30) tarihleri arasında yapacak.

2018/2019 Eğitim Öğretim Döneminde, Çanakkale Belediyesinden Öğrenim Yardımı almak isteyen öğrenciler aşağıdaki belgelerle başvuruda bulunabilir. Daha fazla bilgi almak için Çanakkale Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal İşler Birimine başvurabilir.
Burs Başvuru Belgeleri
Bir (1) Adet Vesikalık Fotoğraf
İkametgâh (Anne Ve/Veya Babaya Ait)
Matbu Başvuru Dilekçesi (Kurumdan Temin Edilebilir)
Matbu Form (Kurumdan Temin Edilebilir) (Vergi Dairesi Müdürlüğüne, Tapu Sicil Müdürlüğüne, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğüne, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Başkanlığına, Hüseyin Akif Terzioğlu Vakfına, Belediye Emlak Ve Çevre Temizlik Şefliğine Onaylatılacak.
Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
Öğrenim Belgesi
Ailede Çalışan Bireylere Ait SGK'dan Maaş Bordosu
Tahkikat Formu ( Kurum Tarafından Yerinde İnceleme Yapılacaktır)


Beykoz Belediyesi Eğitim Yardımı


Beykoz Belediyesi eğitim yardımı 2018-2019 başvuruları 5 eylül 2018 ile 30 eylül 2018 tarihleri arasında belediyenin resmi internet sitesi üzerinden online olarak alınıyor. Beykoz belediyesi eğitim yardımı eğitim öğretim dönemi için devlet üniversitelerinin lisans bölümlerinde (özel ve vakıf üniversiteleri yüzde yüz bursu okuyanlar dışında başvurular değerlendirilmeye alınmıyor) eğitim gören öğrencilere veriliyor.
Beykoz Belediyesi eğitim yardımını birinci ve ikinci dönem olarak 2 taksitte veriyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan öğrencilere kısa mesaj ile bilgi verilecek ve aşağıdaki belgelerle birlikte sosyal yardım işleri müdürlüğüne başvuruda bulunacak.
Başvurusu Olumlu Sonuçlananlardan İstenecek Belgeler
Öğrenci Belgesi
İkametgah Belgesi
Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Nüfus Müdürlüklerinden Alınır)
Anne Ve Babasının Gelir Durumunu Gösteren Belge


Denizli Belediyesi Eğitim Yardımı


Denizli Belediyesi eğitim yardımı 2018-2019 başvuruları 10 eylül ile 5 ekim 2018 tarihleri arasında resmi site üzerinden online olarak alınacak. Belediye, ailesi Denizli il sınırlarında ikamet eden lise ve dengi okul öğrencilerine eğitim yardımı yapılacak. Açık liseler, özel okullar, kolej ve temel liselerdeki öğrencilere eğitim yardımı verilmiyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar, sınıf tekrarı yapmış olanlar, disiplin cezası almış olanlar ve kamu haklarından yasaklı olanlara eğitim yardımı alamaz.

Geçen yıllarda eğitim yardımı alanlar, yardımın devam etmesi için başvuru formunu doldurup gerekli belgeleri Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına teslim etmeli. Denizli Büyükşehir Belediyesi 3 Bin Öğrenciye 10 Ay Süre İle 90 Türk Lirası Eğitim Yardımı Yapacak.


Pamukkale Belediyesi Öğrenci Bursu


Pamukkale Belediyesi öğrenci bursu başvuruları 2018-2019 eğitim öğretim döneminde 28 eylül 2018 tarihine kadar yapılabilecek. Pamukkale Belediyesi eğitim yardımı Pamukkale ilçesi sınırlarında bulunan lise ve ortaokul öğrencilerine 8 ay boyunca verilecek.
Pamukkale Belediyesi bu yıl, bin 250 Ortaokul ve bin 250 Lise Öğrencisi Toplam 2.500 Öğrenciye eğitim yardımı verecek.
Burs Miktarı
Ortaokul Öğrencilerine Aylık 70 Türk Lirası (8 Ay)
Lise Öğrencilerine Aylık 90 Türk Lirası (8 Ay)
Başvuru Koşulları
T.C. Vatandaşı Olmak
Pamukkale Belediyesi Sınırları İçinde İkamet Ediyor Olmak
Devlet Okullarında Öğrenim Görüyor Olmak, (Açık Öğretim, Özel Okul Ve Temel Liseler Hariç )
Ortaokul Ya Da Lise Öğrencisi Olmak,
Sınıf Tekrarı Yapmamış Olmak (Mücbir Sebepler Dışında)
Disiplin Cezası Almamış Olmak


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi eğitim yardımı için öğrenciler başvurularını Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne aşağıdaki belgelerle birlikte yapmalı. Ayrıca, Sakarya Belediyesi Öğrenci Eğitim Yardımı Başvurusunu öğrenci değil, aile reisinin yapması gerekiyor.
Başvuru Belgeleri
Kimlik Fotokopisi
Resim
Nüfus Kayıt Örneği
Muhtaçlık Belgesi (Bağlı Bulunulan Mahalle Muhtarlığından)
Öğrenci Belgesi (Son Eğitim Dönemine Ait)
İstenildiği Takdirde Diğer Kurum Ve Kuruluşlara Ait Resmi Belgeler (Engelli Raporu, Borç Dökümü)


Pendik'ten 750 TL


Pendik Belediyesi, ilk kez üniversiteyi kazanarak İstanbul dışında okuyacak olan ihtiyaç sahibi Pendikli öğrencilere maddi destekte bulunacak. Bir defeya mahsus verilecek nakdi yardımdan faydalanabilmek için başvurular başladı.


İl dışındaki üniversitelerin ön lisans ve lisans programını ilk kez bu yıl kazanarak kayıt yaptıran öğrenciler, başvurularını pendik.bel.tr internet adresi üzerinden yapacak. 750 TL tutarındaki yardımı alabilmek için Pendik'te ikamet etmek ve 2018-19 öğretim yılında İstanbul dışında örgün eğitim veren bir üniversiteyi kazanarak kayıt yaptırmış olmak gerekiyor. Açık öğretim, uzaktan eğitim, özel üniversite (bursuz) kazanan veya hazırlık sınıfından 1. sınıfa geçen öğrenciler bu yardımın kapsamına girmiyor.

Pendik Belediyesine internet üzerinden başvuruda bulunarak gereken şartları yerine getiren öğrencilerin müracaatları Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından mağduriyet kriterlerine göre değerlendirilecek. Başvuru süresi, süresi, 30 Eylül 2018 Pazar günü saat 24:00 'te sona erecek.

 

 

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.