BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Serik’in Tapudaki Kör Düğümü Çözüldü

14 Eylül 2018

Serik'te neredeyse Cumhuriyet tarihi ile yaşıt olan ve adeta kangren haline gelen tapu sorunu tarihe gömüldü. Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık'ın göreve gelmeden önce seçim vaatlerinin başında gelen, Serik'in gelişip büyümesinin önündeki en büyük engel olan Tapu sorunu çözüldü.

Serik'te 12-16 Eylül tarihleri arasında Serik Belediyesi tarafından düzenlenen Serik Festivali başladı. Festival kapsamında Seriklileri sevindiren tören Çınaraltı Meydanı'nda gerçekleştirildi. 70 yıldır tapu mağduru olan vatandaşlar için tapu dağıtım töreni düzenlendi.

Tapu töreninde konuşan başkan Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Serik'te tapu sorununun artık tarihe gömüldüğünü belirtti. Çalık, "Neredeyse Cumhuriyet tarihimiz ile yaşıt, ilçemizin kangren olmuş sorununu dört yıllık hummalı bir çalışmadan sonra çözdük" dedi. Tapu sorunun çözümü için maddi manevi çok büyük uğraşlar verdiklerini belirten başkan Çalık, "Bu işin çözümü noktasında, kırtasiye için 5 ton kâğıt harcandı. 2 milyon fotokopi çekildi. Binlerce posta tebliği işlemine yardım sağlandı. Bütün bu işler için 15 eleman görevlendirdik. Gerçekten geriye dönüp baktığımız zaman nasıl büyük bir işin üstesinden geldiğimizi daha da iyi anlıyoruz" dedi.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.