BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Belediyelerin Yaz Okulları Başlıyor

25 Mayıs 2018

Yaz tatili yaklaştı. Çocukları bekleyen uzun yaz döneminde belediyeler sanat, müzik, spor ve bilim alanında çeşitli kurslar düzenliyor. BelediyeDeniz ekibi olarak belediyelerin yaz okullarını araştırdık ve sizler için derledik.


Programları belli olan belediyelere haberimizde yer verdik. Haberde eğer sizin belediyeniz yoksa internet sitesini kontrol ederek yaz okulları kayıt dönemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Kadıköylü çocuklar için dolu dolu bir yaz okulu programı hazırladı. Hazırlanan programda çocuklar basketbol, futbol, voleybol, tenis, yüzme gibi birçok spor aktivitesinin yanı sıra zumba kids dersleriyle eğlenecek, satranç ve eğitsel aktiviteler dersleriyle öğrenecek. Kayıtları 21 Mayıs'ta başlayan yaz okulu: Koşuyolu Parkı Spor Merkezi, Kalamış Spor Merkezi, Acıbadem Spor Merkezi, Yeşil Çeşme Spor Merkezi, Göztepe Spor Merkezi ve Caferağa Spor Salonu'nda gerçekleşecek. Başvurular da bu merkezlerden alınacak.

Arnavutköy Belediyesi

Arnavutköy Belediyesi bünyesinde açılacak yüzme, futbol, voleybol, jimnastik, badminton, tenis ve daha birçok spor kursu 19 Haziran'da başlayacak. Kayıt için 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdan fotokopisi gerekiyor.

Kartal Belediyesi

Kartal Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, ilçedeki çocukları deniz sporlarıyla tanıştırma düşüncesi ile başlatılan Yelken Yaz Okulu'nda 2018 sezonu için kayıtlar başladı. 8-11 yaş aralığındaki çocukların katılabileceği yelken kursu, 18 Haziran günü başlayacak.

Esenler Belediyesi

Spor turnuvaları, atölye çalışmaları, sanatsal çalışmalar, seminerler ve daha pek çok etkinliği içeren Esenler Belediyesi Geleneksel Yaz Okulu 26 Haziran-3 Ağustos arası eğitim verecek. Kayıt dönemi ise 7 Mayıs, 8 Haziran arası.

Kağıthane Belediyesi

Kağıthane Belediyesi'nin her yaz mevsiminde düzenlemiş olduğu spor okullarına kayıtlar 24 Mayıs Perşembe günü başladı. Ücretsiz olarak 24 branşta hizmet verecek spor okullarında eğitimler Yahya Kemal ve Hamidiye Spor Tesislerinde gerçekleştirilecek.

İzmit Belediyesi

İzmit Belediyesi tarafından vatandaşların hizmetine sunulan Nebi Güdük Gençlik Merkezi'nde yaz okulu hizmeti verilecek. 8 ile 15 yaş arası kız ve erkek çocuklar için açılacak yaz okulunun kayıtları başladı.

Gebze Belediyesi

30 farklı branşta eğitimlerin verileceği Gebze Yaz Okulları'na kayıtlar 19 Haziran tarihine kadar kayıtlar sürecek. Eğitimler ise 20 Haziran'da başlayacak.

İnegöl Belediyesi

Öğrencilerin keyifli, eğlenceli ve fiziksel gelişimleri açısından verimli bir dönem geçirmelerini sağlamak amacıyla İnegöl Belediyespor bünyesinde gerçekleştirilen, 9 farklı branşta gerçekleşecek yaz spor okulları için kayıtlar alınmaya başlandı.

Mudanya Belediyesi

Mudanya Belediyesi tarafından ücretsiz olarak düzenlenen Yaz Okulları için başvurular başladı. Çocuklar bu yaz da, basketbol, resim, müzik, heykel, drama, İngilizce, ebru sanatı, halk oyunları atölye ve gruplarında eğlenerek öğrenecek.

Karşıyaka Belediyesi

Karşıyaka Belediyesi, eğitim ve öğretim yılının tamamlanmasının ardından çocukları sporla buluşturacak. 4 farklı tesiste gerçekleşecek yaz okulları kapsamında; yüzme, basketbol, judo ve okçuluk gibi çeşitli branşlarda kurslar açılacak. Kayıtlar ise bu hafta itibariyle başladı.

Aliağa Belediyesi

Aliağa Belediyesi'nin yaz ve kış olmak üzere yıl boyu Aliağalı gençlere farklı branşlarda sunduğu spor kursları kapsamındaki ‘Yaz Spor Okulları'nın kayıtları başlıyor. 4 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan kayıtlar 6 Haziran Çarşamba günü mesai bitiminde son bulacak.

Serik Belediyesi

Serik Belediyesi tarafından bu yıl 5.'si düzenlenen 'Yaz Spor Okulları'na bu yıl rekor düzeyde 3 Bin öğrencinin katılım sağlamasını hedefleniyor. Serik Belediyesi Yaz Spor Okulları'na müracaatların 14 Mayıs 2018-08 Haziran 2018 tarihleri arasında İşler Caddesi, Zabıta Müdürlüğü binası önü ve Serik Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünden yapılacağı ilan edildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi

Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 7-14 yaş grubu çocuklar için açılacak basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi, yüzme, satranç, karate, judo, güreş dallarında açılacak spor kurslarına kayıt yaptırmak isteyenler, 1 adet fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile HBB Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi'ne başvuru yapabilirler. Spor Kursları 18 Haziran'da başlıyor.

İskenderun Belediyesi

Hatay'ın İskenderun Belediyesi tarafından yaz döneminde tenisten jimnastiğe kadar birçok farklı branşta verilecek Yaz Spor Okulları için kayıtlar başladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin birçok branşta eğitim verecek yaz okulu kurslarının kayıtları başladı, son kayıt tarihi ise 8 Haziran.

Manisa Büyükşehir Belediyesi

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyespor'un yaz spor okullarında futbol, basketbol, yüzme ve voleybol branşlarında açacağı kurslar için kayıtlar 28 Mayıs tarihinde başlayacak.

Şehzadeler Belediyesi

Şehzadeler Belediyesinin öğrenciler için her yıl düzenlediği yaz spor okullarında yeni kayıt dönemi başladı. Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik'in açıklamasına göre kurslarda futbol, yüzme, voleybol, basketbol, cimnastik branşlarının yanı sıra muaythai, kick boks, wushu ve güreş branşları olacak.

Yenimahalle Belediyesi

Hem YENİMEK hem de Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü çatısı altında hizmet verecek yaz okullarında 7-14 yaş arasındaki çocuklara ilişim teknolojilerinden el sanatlarına, kişisel gelişim ve eğitimden dil eğitimine kadar pek çok farklı alanda eğitim verecek. Aynı zamanda futbol eğitim almak isteyen 6-17 yaş arası öğrenciler, kurs görmek istedikleri bölgeye müracaat edebilecek. Kurslar; Çiğdemtepe Semt Sahası, Yenimahalle Hasan Doğan Stadı ve Batıkent Stadı olmak üzere 3 ayrı bölgede verilecek. Yüzme eğitimleri de Hacı Sabancı, Turgut Özakman ve Bülent Ecevit Yüzme Havuzlarında 19 Haziran Salı günü başlayacak.

Selçuklu Belediyesi

16 branşta, 35 tesiste eğitim verilecek Selçuklu Belediyesi Yaz Okulunda bu yaz 20 bin sporcuya hizmet verilmesi hedefleniyor. Kayıtlar 27 Mayıs Pazar günü sona erecek.

Uşak Belediyesi

Uşak Belediyesi'nin yüzme, karate, tenis, futbol, jimnastik ve basketbol branşlarında açacağı yaz okuluna 7-14 yaş arasındaki çocuklar kayıt olabiliyor. Başvurular 21 Mayıs, 22 Haziran tarihleri arasında Uşak Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü'nden alınacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yaz tatilinde çocuklara yönelik düzenleyeceği Yaz Spor Okullarının kayıtları başladı. 25 Haziran'da 13 farklı branşta başlayacak olan Yaz Spor Okulları, 15 Eylül'e kadar devam edecek.

Yunusemre Belediyesi

Yunusemre Belediyesinin atletizm, judo, hentbol, tekvando, güreş ve tenis gibi sporun çeşitli branşlarını içeren yaz okulu kurslarının kayıtları Belediye bahçesinde kurulan stantta başladı.

Salihli Belediyesi

Salihli Belediyesi tarafından çocukların yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak ve spora teşvik etmek amacıyla düzenlenen yaz spor okullarında kayıtlar 1 Haziran'da başlıyor.

Toroslar Belediyesi

Mersin Toroslar Belediyesi'nin, 2018 sezonu yaz spor okulları kapsamında bu yıl 4'üncüsünü düzenleyeceği yüzme kurslarının 1'inci etap kayıtları, 21 Mayıs ve 15 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Süleymanpaşa Belediyesi

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 7-18 yaş arası çocuklar ve gençler için organize edilen yaz kursları için kayıtlar başladı. Geçtiğimiz yıl spor, bilişim, görsel sanatlar ve işitsel sanatlar alanlarında 20 farklı dalda düzenlenen ve 1700 öğrencinin yararlandığı Süleymanpaşa Belediyesi yaz okullarına 2018 yaz dönemi için de yine yoğun bir talep olması bekleniyor.

Aksaray Belediyesi

Aksaray Belediyesi tarafından yaz döneminde futboldan, tenise, el becerisi geliştirme kurslarından, dini değerler eğitimine kadar 14 farklı branşta verilecek Yaz Spor Okulları için kayıtlar başladı. 12 Mayıs'ta başlayan Yaz Spor Okulları 3 farklı tesiste 7 Eylül'e kadar iki dönem şeklinde hizmet verecek.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.