BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Panorama 1919 Kapılarını Ziyaretçilere Açtı

16 Mayıs 2018

Samsun'un bizimle yaşayan tarihi, 19 Mayıs 1919 gününün ölümsüzleştirildiği 'Panorama 1919 Müzesi' ziyaretçilere kapılarını açtı.


1919'da verilen İstiklal Mücadelesinin resmedildiği Panorama 1919 Müzesi, Milli Mücadele ruhunu yaşatacak. Samsun'a kazandırılan müze kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, müzenin Samsun'a kazandırılması için her türlü çalışmayı hayata geçiren Samsun Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Yusuf Ziya Yılmaz ile birlikte Panorama 1919 müzesini ziyaret etti. Burada müze ilgili konuşan Şahin, "Milli Mücadele'nin meşalesinin yakıldığı Samsun'da tarihi bilincin hep diri kalması için Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Büyükşehir Belediyesi olarak Panorama 1919 Müzesi kentimize kazandırıldı. Dünyada benzeri fazla yok. Müzeyi ziyaret edenler o ışıkların altında o gün verilen mücadeleyi ve o günkü tarihi birebir yaşayacak. Müzemiz bugün itibariyle de kapılarını ziyaretçilere açıyor. Şehrimize hayırlı olsun" dedi.

Türkiye'nin Sayılı Müzelerinden Biri

Yusuf Ziya Yılmaz da, müzenin Samsun halkına hayırlı olmasını dileyerek, "Gerçekten Türkiye'nin sayılı müzelerinden biri Samsun'a kazandırıldı. Tarih ve kültür yatırımı olan Panorama 1919 Müzesi içerisindeki dijital sunumlar ile çok farklı duygular uyandırıyor. Kentimize hayırlı olsun. Tüm Samsun halkımız müzeye davetlidir" diye konuştu.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.