BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Haftanın Projesi: Bir Engel de Sen Koyma

11 Nisan 2018

Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yaya ve engelli yollarına bırakılan araçlara "Bir Engel de Sen Koyma" broşürü bırakarak sürücüleri uyarıyor. Belediye bu uygulama ile işgali önleyip kaldırımların gerçek sahiplerince kullanılmasını hedefliyor.


Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü örnek bir projeye imza atıyor. Zabıta ekipleri ilçede sürücülerin araçlarını yaya yolu, kaldırım gibi yerlere park etmesini önlemeye çalışıyor. Belediyeden projeyle ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı: "Gemlik Belediyesi zabıta ekipleri yaklaşık bir aydır yürüyüş yolu ve engelli yolu üzerlerine park eden araçlara yönelik uygulamalar yapmaktadır, yürüyüş yolu ve engelli yolu üzerine araç park eden araç sürücülerini zaman zaman anons sistemi ile ikaz etmişler ikaz ve uyarılara uymayan araçlara kabahatler kanunu gereğince idari yaptırım karar tutanağı düzenlenmiştir. Bu sefer farklı bir uygulama yapan Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yürüyüş yolu ve engelli yolu üzerine park eden araç sürücülerine cezai işlem yapmayarak düzenledikleri el broşürlerini yürüyüş yolu ve engelli yolu üzerlerine park eden araçlara dağıttılar"

Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürü Yaşar Demirdirek, amaçlarının araçlara cezai işlem yapmak olmadığını belirterek, engelli vatandaşların ve çocuk arabası ile bebeğini gezdiren ailelerin bu konuyla alakalı çok sıkıntı yaşadıklarını ifade etti. Demirdirek, "Zaman zaman kaldırım üzerine park eden araçlar yüzünden aşağı araç yolunu kullanmak zorunda kalan vatandaşlarımız ciddi kazalarla burun buruna geliyor. Araç sürücülerimizin dikkatlerini çekmek için 'Bir Engelde Sen Koyma' gibi mesajların verildiği broşürleri tüm Gemlik genelinde araç camlarına bıraktık. Halkımızdan uygulamaya yönelik çok olumlu dönüşler aldık." dedi.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.