BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Siverek, Büyükşehir'le Daha da Yeşil Olacak

13 Şubat 2018
Şanlıurfa merkezinin yanı sıra ilçelerde yaptığı çalışmalara da aralıksız devam eden Büyükşehir Belediyesi, Siverek'e Selimpınar Vadi Parkı kazandırıyor. Bu yıl içerisinde yapımının tamamlanması beklenen Selimpınar Vadi Parkı ile Siverekli vatandaşlar aileleri ile beraber güzel vakit geçirebilecekleri yeşil alana kavuşmuş olacak.


Siverek'i ziyaret eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi çalışmaları yerinde inceleyerek yetkilerden bilgi aldı. Park alanında açıklama yapan Nihat Çiftçi,"Büyükşehir Belediye Başkanlığımız tüm ilçelerde şehir parkları ve mesire alanları yaptı. Siverek şehir parkı ve mesire alanı 2018 yılında Siverekli hemşerilerimizin hizmetine sunulacak. AK Belediyeler olarak, Siverek'i yeşil alanlara kavuşturma gayreti içerisindeyiz. İçinde sosyal tesislerin, spor tesislerinin olduğu şehir parkında halkımız, aileleri ile beraber güzel vakit geçirebilecek. Tesisler çocuklarımızın, gençlerimizin spor faaliyetleri anlamında gelişimine katkıda bulunacak. Proje kapsamlı bir proje.  Çalışmalar başlamış durumda. Çalışmanın üzerinde durarak projeyi el birliği ile Siverek'e kazandıracağız. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Siverek halkımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.

140 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan Siverek Selimpınar Vadi Parkı'nda oyun grubu, futbol ve basketbol sahası, gölet, çim amfi, seyir terasları,yürüyüş yolları, oturma birimleri ve kameriyeler yer alacak.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.