BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Kış Turizminin Yeni Adresi

12 Şubat 2018

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan uluslararası standartlardaki Yedikuyular Kayak Merkezi, kış turizminin yeni adresi oldu. Büyükşehir Belediyesi'nce kent merkezine 13 kilometre uzaktaki 2 bin 300 rakımlı Yedikuyular bölgesinde yapımı tamamlanan kayak merkezi özellikle hafta sonlarında çevre illerinden gelen yüzlerce vatandaşın uğrak yeri oluyor.

Sosyal tesislerden otoparka kadar her şeyin düşünüldüğü merkezde, çocuklar, acemiler ve profesyoneller için yaklaşık 7 kilometrelik kayak pisti bulunuyor. Uluslararası standartlara uygun inşa edilen kayak merkezine akın edilen binlerce Vatandaşlar kullanıma açılan acemi pistinde, çocuklarıyla gönüllerince eğleniyor. Kayak merkezini sık sık ziyaret eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kayak merkezinde vatandaşlarla sohbet ederek, dilek ve temennilerini öğreniyor. Kış turizminin yeni adresinin Yedikuyular Kayak Merkezi olacağını dile getiren Erkoç, "Burası hem Kahramanmaraş hem de bölge için çok önemli. Burası sadece kente değil, Çukurova bölgesine de hitap eden bir alan. Burada inşallah kışın özellikle kar ve kış sporlarıyla ilgili hem eğitim vereceğiz hem de vatandaşlarımızın burada hoşça vakit geçirmesini sağlayacağız. Burası çok yoğun kar alan bir bölge. güçlü yağışlarla birlikte burası Türkiye'de ön plana çıkacak." Dedi.

Bölgenin yaz aylarında da mesire alanı olarak kullanılacağını dile getiren Erkoç, turizmcilerin otel yapmak için yoğun taleplerinin bulunduğunu, onları da değerlendirdiklerini belirtti. Erkoç, hem kış hem de yaz turizmi için Yedikuyular bölgesinin önemine dikkati çekerek, "Çukurova'da özellikle vatandaşlar Kahramanmaraş'ın yaylalarını tercih ediyor. İnşallah ileriki yıllarda burası dünya çapında bir kayak merkezi olacak" diye konuştu.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.