BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Devir Akıllı Atık Devri

12 Ocak 2018

Beykoz Belediyesi atık yönetimi ve kent temizliğinde coğrafi bilgi sistemine dayalı "Beykoz İlçesi'nde Yaşam Kalitesi İçin Sürdürülebilir ve Akıllı Atık Yönetim Sisteminin Kurulması Projesi"ni başlattı.

İSTKA 2016 Yılı Yenilik ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında hibe desteği alan "Beykoz İlçesi'nde Yaşam Kalitesi İçin Sürdürülebilir ve Akıllı Atık Yönetim Sisteminin Kurulması Projesi"nin uygulanmaya başlaması dolayısıyla tanıtım toplantısı düzenlendi.

Beykoz Kaymakamlığı'nın proje ortağı ve Yön Temizlik ile Beykoz Muhtarlar Derneği'nin iştirakçi olduğu projeyle atık yönetiminin coğrafi bilgi sistemine entegre edilmesi ve ilçe halkının interaktif katılımıyla atıklar yüksek verimde toplanacak.

Araçlar İzlenecek

2017 yılında uygulanmaya başlayan projeyle Beykoz, mevcut bilgilerin güncel bilgilerle coğrafi bilgi sistemi tabanlı yazılımlar kullanılarak entegre edilmesiyle sürdürülebilir, ölçülebilir, analiz edilebilir, denetlenebilir ve iyileştirilebilir bir kentsel katı atık yönetim sistemine ulaşacak.

Çevre Portalı Yayında

Proje kapsamında kurulan http:/ecevre.beykoz.bel.tr/tr portalı üzerinden araç güzergâhları, konteyner ihtiyaçları ve dağılımı, sefer saatleri optimize edilerek katı atıkların yüksek verimle toplanması sağlanacak, ilçe sakinleri bu portal üzerinden çevre hizmetleriyle ilgili her türlü bildirim, talep, şikâyet ve önerilerini iletebilecek.

"Sıfır Atık" da Akıllanacak

Beykoz Belediyesi tarafından halihazırda uygulanan "Sıfır Atık" Projesi, ilçedeki 57 okulu kapsayan "Yeşil Okul" Projesi, "Yeşil Bidon" "Yeraltı Konteyneri" uygulaması sisteme dâhil edilerek temizlik hizmetleri aktif ve verimli bir hale getirilecek.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.