BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Aziziye'den Üretim ve İstihdama Destek

12 Ocak 2018

Aziziye Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle ilçede girişimcilik kursu düzenledi. Girişimcilik kursunda başarılı olan kursiyerlere belgeleri yapılan törenle verildi.

Programa Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, TÜGVA Erzurum Temsilci Seyfullah Gülakar, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte davetliler katıldı.

Aziziye Belediyesi Konferans Salonu'nda 4 gün boyunca süren 32 saatlik yüz yüze eğitimde; girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, İş planı kavramı ve öğeleri, iş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları, iş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar konusunda kursiyerlere bilgiler verildi.

Üretime ve İstihdama Tam Destek

Üretim ve istihdama katkı sağlayacak her türlü projenin destekçisi olduklarını belirten Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan,"Türkiye Gençlik Vakfı Erzurum Temsilciliği'nden kardeşlerimiz, girişimcilik kursu fikriyle bize geldikleri zaman, girişimciliğin ülkemiz ve bölgemiz açısından ne denli önemli olduğunu ve bu anlamda iş hayatına atılmak isteyen kardeşlerimizin KOSGEB desteklerinden yararlanabilmeleri için öncelikle bu belgeye sahip olmaları gerektiğini ve bizim de bu projenin içerisinde yer almamız gerektiğini söyledik.

Önemli Olan Girişimcilik Ruhu

Önemli olan girişimcilik belgesini almak değil bu belgeyi aldıktan sonrada girişimcilik ruhuyla hareket etmek olduğunu söyleyen Başkan Orhan, sözlerine şöyle devam etti: "İnşallah devletimizin sunmuş olduğu desteklerden faydalanarak, girişimcilerimizle birlikte bölgemizde yararlı olacak çalışmalara imza atacağız. Bu ve buna benzer projelere kapımız her zaman açık. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Gençlerin önünü açan ve fırsat tanıyan çalışmaları nedeniyle Türkiye Gençlik Vakfı Erzurum Temsilcisi Seyfullah Gülakar ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum."

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.