BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Haftanın Projesi: Ordu’ya Sporcu Fabrikası Kuruluyor

06 Aralık 2017

Ordu spor yatırımlarında iki büyük projeye daha kavuşuyor. Başkan Enver Yılmaz, Karşıyaka Mahallesi'nde hizmete sunulan amatör futbol sahaları ve tenis kortlarının ardından, Sporcu Fabrikası ve Gençlik Merkezi ihalesinin de Ocak ayında gerçekleşeceğinin müjdesini verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, sporcuların daha rahat ve modern tesislerde spor yapmalarına imkân sağlamak amacıyla Ordu iline Sporcu Fabrikası ve Gençlik Merkezi kuruyor. Çok amaçlı spor salonu olarak da adlandırılan sporcu fabrikalarında takım sporları ve bireysel tüm spor faaliyetleri aynı anda gerçekleştirilebiliyor. Güreşten jimnastiğe ve basketboldan voleybola kadar tüm spor branşlarına uygun salonları bünyesinde barındıran tesislerde yüzlerce sporcu aynı anda spor yapabiliyor.
 
Ankara'da Ordu'daki spor yatırımlarıyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileriyle bir dizi görüşmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde hizmete girecek olan sporcu fabrikası ve gençlik merkezinin Ocak ayında ihaleye çıkacağının müjdesini verdi. Sporcu fabrikası ve gençlik merkezinin bir yıllık sürede hizmete gireceğini belirten Başkan Enver Yılmaz, "Karşıyaka Mahallemizde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle amatör futbol sahalarını ve Belediyemizce de tenis kortlarını hizmete sunmuştuk. Şimdi ise yine Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle sporcu fabrikası ve gençlik merkezimizi Ordu'muzun hizmetine sunacağız" dedi.
 
Tesislerle birlikte Karşıyaka Mahallesi'nin tam bir spor merkezine dönüşeceğini belirten Başkan Yılmaz, "Burası çocuklarımız ve gençlerimizin zamanını geçirebileceği bir alan ve adeta bir sporcu fabrikası olacak. Zeminle birlikte toplam üç kattan oluşacak gençlik merkezinde giriş holü, 6 adet derslik, internet odası, bilgisayar işliği, kütüphane, kafeterya, idari birim, çok amaçlı salon ve soyunma odaları yer alacak. Yine zeminle birlikte 4 kattan oluşacak sporcu fabrikasında ise giriş holü, 1 adet antrenman salonu, 5 adet salon, büyük salon, 7 adet bay soyunma odası, 7 adet bayan soyunma odası, 5 adet,  antrenör odası, bay, bayan ve engelli tuvaleti, teknik hacim ve idari birimden oluşacak. Bu büyük projelerin ilimize kazandırılması hususunda bizlerden desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Osman Aşkın Bak'a teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.