BelediyeDeniz.Com
  • Anasayfa
  • RSS
  • İletişim
  • Site Haritası

Engelliler, Eğitim Parkında Sosyalleşiyorlar

13 Eylül 2017

Mersin'in en temel ihtiyaçlarından biri olan Engelliler Eğitim Parkı'nın yapımını tamamlayarak hizmete sunan Yenişehir Belediyesi; çocuklarıyla gelen ailelere, güvenli bir ortam sağlayarak, birbirleri ile hoşça vakit geçirebilecekleri bir mekana kavuşmalarını sağladı.

Mersin'de yaşayan engelli çocuklar spor, müzik ve el sanatları ile sosyalleşiyor. Yenişehir Belediyesi Engelliler Parkı'na gelen çocuklar burada eğlenceli vakit geçiriyor. Dört duvar arasından sıyrılıp sosyal hayata karışan çocuklar kadar aileleri de mutlu oluyor.

2016 yılında Yenişehir Belediyesi Engelliler Eğitim Parkında 200 çocuk yüzme eğitimi, 118 çocuk el sanatları, 118 çocuk bocce eğitimi aldı. Bunun yanında halk oyunları ekibi, görme engelliler ritim muzik grubu da zaman zaman tüm hünerlerini çoşkulu bir şekilde sergiliyorlar.

"Engellilerimiz için en güzel tedavi şekli onların mutlu bireyler olmalarını sağlamaktır" diyen Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç, "Biz her zaman yasaların bize verdiği görevlerle kendimizi sınırlı tutmayacağımızı, kentimizin ve kentlimizin ihtiyacı olan her alanda kendimizi görevli sayacağımızı daha önce belirtmiştik. Engelli vatandaşlarımıza karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklarımız doğrultusunda önümüzdeki günlerde çok daha önemli işler yapacağız. Bu düşüncelerle çıktığımız yolda çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Yeniliklerden haberdar olabilmek için mail adresinizi giriniz.